Zasady tworzenia prezentacji prezentacja

Pobierz

Dlatego musisz znaleźć złoty środek i połączyć emocje z twardymi danymi.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych Typy prezentacji multimedialnych.. Określ główne myśli, które chcesz przekazać Zgromadź potrzebne materiały: teksty, grafikę, filmy itp.Zanim zaczniesz tworzyć prezentację multimedialną musisz wiedzieć kilka rzeczy, musisz poznać kilka zasad, musisz nauczyć się planować, musisz zastosować nasze rady.. Nie utrudniaj im tego poprzez przesycenie slajdów grafikami, wybujałą czcionką czy migającymi gifami.. .Przygotowanie prezentacji - etapy Określ temat i cel prezentacji Określ główne myśli, które chcesz przekazać Działania wstępne: Przygotuj plan prezentacji Sprawdź przygotowany plan prezentacji: Sprawdź czy prezentacja jest spójna Nie bój się pominąć zbędny materiałTworzenie prezentacji -zasady ogólne •Prezentacja powinna być uzupełnieniem treści przekazywanych werbalnie.. Dobierz dwa, maksymalnie trzy kolory i trzymaj się ich przez całą prezentację.. Wystarczy, że po uruchomieniu pokazu odejdziesz parę kroków od monitora i sprawdzisz rezultat.1.. Wystarczy po prostu wybrać doskonałe obrazy, czcionki i kolory, aby Twoja prezentacja stała się wspaniałym nośnikiem tego, co chcesz przekazać.zasada 3.. Prezentacja może być zapisana w kilku formatach plików .Prezentacja multimedialna online musi mieć swoją wyraźną strukturę..

Budowa prezentacji.

Unikaj nadmiaru wykresów, obrazów i przejść na jednym ekranie.Zasady tworzenia prezentacji Microsoft PowerPoint jest tylko jednym z wielu narzędzi, w których możemy tworzyć prezentacje.. Pamiętaj jednak, że inwestor będzie oczekiwać wiarygodnych informacji.. zasada 4.Podstawowe zasady tworzenia prezentacji multimedialnych Przygotowując prezentację i poszczególne jej slajdy pamiętaj o następujących zasadach: Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy).. Dobrą praktyką jest przejrzysta, odpowiednio dobrana ilość treści na prostym, jasnym tle zamiast zbędnego przepychu i chaosu, który przyćmiewa przekaz.. Najważniejsze z nich to: Porównywanie.. Slajd tytułowy Na pierwszym slajdzie umieść tytuł wystąpienia oraz imię i nazwisko mówcy.. Zanim zaczniesz tworzyć prezentację multimedialną musisz wiedzieć kilka rzeczy, musisz poznać kilka zasad, musisz nauczyć się planować, musisz zastosować nasze rady.uczynić prezentację multimedialną skuteczną i atrakcyjną.. Jeśli będziesz je stosować, Twoja prezentacja będzie przyjazna dla odbiorcy.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnej Nienależystosowaćzbyt ozdobnych czcionek i nazbyt wielu ich rodzajów w jednym tekście..

Format zapisu prezentacji.

Dodawanie kolejnych.. Reguły te (zasady) dotyczą: struktury prezentacji, pojemności informacyjnej kolejnych ekranów (slajdów), ich architektury (kompozycji) oraz kolorystyki oraz animacji.. Zasady dobrej prezentacji a spójność informacyjna To kolejny ważny aspekt.Poradnik zawiera opis podstawowych zasad tworzenia prezentacji multimedialnych, przedstawionych na przykładzie programu PowerPoint.. Dzięki nim przygotujesz wystąpienie na dowolny temat.. Możesz zastosować zasadę 60/30/10, sugerującą wybór jednego przewodniego koloru, który będzie zajmował 60% powierzchni materiału.Tworzenie prezentacji - zasady ogólne • Prezentacja powinna być uzupełnieniem treści przekazywanych werbalnie.. Naturalnie więc prezentacja zawiera grafiki, wykresy i diagramy, a w mniejszym stopniu tekst.. Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, co chcesz przekazać i komu .Ogólna zasada mówi, że im większy ekran, tym bardziej wizualna powinna być nasza prezentacja, a im mniejszy ekran, tym prezentacji może być bliżej do raportu.. Na ____ slajdzie powinien znajdować się tytuł prezentacji dotyczący jej tematu.. Przygotowując prezentację i poszczególne jej slajdy pamiętaj o następujących zasadach: Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy)..

Wykresy spełniają w prezentacji określone funkcje.

• Każda plansza powinna mieć tytuł.. Rada: Tworząc prezentację przeznaczoną na duży ekran staraj się myśleć o niej jak o filmie.. Wybierz prostą czcionkę bez zbędnych zdobień i ustaw jej rozmiar tak, aby można było, nawet z większej odległości, przeczytać tekst.. •Slajdy muszą być czytelne -max.. To takie ilustracje, które ma "w swoim magazynie" Power Point.. Podsumowując: w tym wypadku liczy się zdrowy rozsądek i chwila refleksji nad tym co przygotowaliśmy - postaw przede wszystkim na jakość, a nie na ilość.. Jeśli interesują Cię inne możliwości, możesz zajrzeć np. tutaj.. Niezależnie od używanego programu, należy przestrzegać pewnych ogólnych zasad.. Tekst na slajdzie powinien składać się z ____ haseł.. Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, coZasady tworzenia prezentacji - Brakujące słowo.. Każdy ____ może mieć własny tytuł.. Nie s tosuj clipartów.. • Slajdy muszą być czytelne - na planszy powinno się znaleźć maksymalnie 5 - 10 linijek tekstu.Podstawowe zasady tworzenia prezentacji.. Zasady tworzenia prezentacji multimedialnej Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.W tworzeniu prezentacji warto zadbać o minimalizm i czytelny przekaz..

Można je zaimpor tować do swojej prezentacji.

Najbardziej czytelne są czcionki bez szeryfowe, zbliżone do pisma technicznego (np.Serwis Canva to darmowe oprogramowanie do tworzenia prezentacji, zapewniające dostęp do setek pięknie zaprojektowanych układów.. On w dużym stopniu odpowiada za zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.. Wówczas pobudzi wyobraźnię i wywoła określone emocje, a to już połowa sukcesu.. Wykonaj próbę już na etapie projektowania.. Zadbaj o to, żeby powtarzały się nie tylko odcienie, ale także wzajemne proporcje pomiędzy nimi.. Szanuj swojego odbiorcęWszystkie zasady dobrej prezentacji sprowadzają się do tego, że odbiorcy mają Cię dobrze zrozumieć.. Poszczególne slajdy muszą mieć swoją ważność - jedne będą tytułowymi, inne podrzędnymi, a jeszcze inne będą służyć rozwinięciu danego zagadnienia.. Większość to jakieś t andetne ilustracje, które nic nie wniosą do Twojej prezentacji, a na dodatek Twoi widzowie na pewno już je widzieli.. Aby zrobić dobrą prezentację (mam na myśli dalej prezentację, którą wyświetlamy np. na rzutniku) trzeba.. •Każda plansza powinna mieć tytuł.. Kolor czerwony w prezentacjach: answer choices raczej powinien być unikany może wystąpić w tle 6 linijek tekstu.Zasady tworzenia prezentacji Przy tworzeniu prezentacji, stosuj podane reguły.. Dzięki temu Twój projekt zostanie dobrze odebrany i zapamiętany.. Dodaj wizualizacje.. 12 najważniejszych zasad 1.. Każda prezentacja składa się z kolejnych stron ekranowych- tak zwanych slajdów.. Na slajdzie nie powinno znajdować się więcej niż 5-6 linijek ____.W prezentacji z prelegentem answer choices wiedza powinna pochodzić głównie ze slajdów źródłem informacji powinien być przede wszystkim mówiący zalecane jest umieszczanie wielu multimediów czas trwania jest trudny do przewidzenia Question 4 120 seconds Q.. Wykres może zilustrować zależność zachodzącą między danymi.Zasady tworzenia dobrych prezentacji i pokaz możliwości MSPower Pointa Przygotowanie do prezentacji Efektywność prezentacji Zasady projektowania slajdów Kolorystyka projektu Rozplanowanie elementów na slajdzie Grafika Stopniowanie tekstu i grafiki Pokazy multimedialne Źródła Dodatek PowerPoint pozwala nam również na wstawianie slajdów z innych prezentacji.Prezentacja dla inwestora powinna być wciągającą historią.. Struktura prezentacji Ze względu na strukturę wyróżniamy prezentacje liniowe i rozgałęzione.Zasady tworzenia prezentacji dr Tomasz Ściężor Ś-3, PK Praca nad tekstem Wykresy i tabele Tekst w prezentacji jest ważny, ale nie oddziałuje wizualnie tak, jak elementy graficzne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt