Plan wydarzeń fabryka dziur i dziurek

Pobierz

Produkowano tam najrozmaitsze dziurki: od kluczy, nosa, uszu, obwarzanków, a także dziury w niebie i w mostach.większych rozmiarów, a więc dziury na łokciach,
dziury w moście, a nawet dziury w niebie.. 32.Fabryka dziur i dziurek Pewnego dnia pan Kleks zabrał chłopców do mieszczącej się za ostatnim przystankiem tramwajowym fabryki dziur i dziurek.. Filmy, zdjęcia, informacje, sport, kultura, ogłoszenia.Była to fabryka dziur i dziurek.. Kim albo czym jest szpak Mateusz?. Kierownikiem fabryki był inżynier Kopeć, przyjaciel pana Kleksa, który obiecał oprowadzić chłopców po wszystkich halach.Plan wydarzeń.. Każda z tamtejszych dziur to swego rodzaju .Pan Kopeć pokazał nam różne pomysłowe rysunki i wzory, podług których młodzi inżynierowie wycinali formy służące do wyrobu tych dziur".. Wizyta Adasia w bajce o dziewczynce z zapałkami.. a) zapoznanie z inżynierem Bogumiłem Kopeć.. Pierwsze zmiany w Akademii.. W tym celu zapisz sformułowania z ramki przy odpowiednich punktach planu.. Kłótnie pana Kleksa i Filipa golarza.. Dziwne poruszenie w parku i wyschnięcie stawu.. W pierwszym wyrabiano mniejsze dziurki (do kluczyków, do uszu i nosa), w kolejnych większe .Akcja utworu toczy się głównie w Akademii pana Kleksa (przy ulicy Czekoladowej).. Dzieje szpaka Mateusza.. Usunięcie owadów dzięki bańkom z mydła i kleju.. Uporządkuj plan wydarzeń opowieści szpaka Mateusza..

Zwiedzanie fabryki dziur i dziurek.

Profesor Kleks jest specyficzną, barwną postacią obdarzoną niezwykłymi zdolnościami.. Wyjawienie sekretu Alojzego.. Ostra wymiana zdań między Filipem i panem Kleksem.. Niezwykły sen Adasia o siedmiu szklankach.. Przygoda Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju.. Uratowani lokatorzy parkowej sadzawki i ponowne spotkanie z Królewną Żabą.. b) atak much na szkołę.. Dwaj nowi uczniowie.. Streszczenie.. Wycieczka do Fabryki Dziur i Dziurek.. Kierownikiem fabryki był inżynier Kopeć, przyjaciel pana Kleksa, który obiecał oprowadzić chłopców po wszystkich halach.. Kim albo czym jest szpak Mateusz?. Historię opowiada Adam Niezgódka, będący uczniem dość nietypowej szkoły Pana Ambrożego Kleksa.. Walka z muchami.. Odczyt wychowawcy o śnie jednego z młodzianów.. Przywitał ich inżynier Kopeć i zaprosił chłopców do dwunastu przeszklonych gmachów zakładu.. Przyjęcie w Akademii i historia o księżycowych ludziach ( lunnowie).. Fabryka dziur i dziurek Pewnego dnia o godzinie czwartej pan Kleks zebrał swoich uczniów i zaprowadził ich do najciekawszej fabryki na świecie.. "Osobliwości" i tajemnice profesora.. Wieczór .. Nieprzyjemna wizyta fryzjera Filipa..

Wyprawa do fabryki dziur i dziurek.

Bohaterowie: Adam Niezgódka, Ambroży Kleks, szpak Mateusz, golarz Filip, Anatol i Alojzy, doktor Paj-Chi-Wo, uczniowie.. Fabryka była potężna.. Galeria zdjęć: Przejeżdżając ulicą okalającą plac Bohaterów Westerplatte w Raciborzu trudno nie dojść do przekonania, że spora część produkcji wspomnianej fabryki musiała trafić właśnie w to miejsce.. Nocna wizyta Filipa.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.. Przybycie Anatola i Alojzego ( synowie Filipa).. Osuszenie stawu przez pana Kleksa.. Opis, ogłoszenie.Fabryka dziur i dziurek Pewnego dnia o godzinie czwartej pan Kleks zebrał swoich uczniów i zaprowadził ich do najciekawszej fabryki na świecie.. Wycieczka do Fabryki Dziur i Dziurek.. Sa one budowane specjalnie po to, aby dostarczyc bardzo duzej liczby (rzedu 100 000 000) par mezonow B i anty-B (stad nazwa urzadzenia).W fabryce dziur i dziurek .. Powrót oka pana Kleksa z Księżyca.. Dziwaczny Alojzy: lalka, ożywienie kukiełki.13.. Pan Kleks odczytuje sen Adasia o siedmiu szklankach.. Do fabryki prowadziły ruchome chodniki.- Fabryka Dziur i Dziurek.. Uroczystość szkolna.. Napad mnóstwa much na Akademię.. Zmiana w zachowaniu i wyglądzie pana Kleksa.. PLAN WYDARZEŃ: 1.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa, Dzieje szpaka Mateusza, Osobliwości i tajemnice pana Kleksa, Przygody Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju, Zajęcia w Akademii, Obowiązki i zabawy uczniów, Wycieczka do fabryki dziur i dziurek, Sen Adasia o siedmiu szklankach, Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego, Uroczystość w Akademii (relacja o życiu na Księżycu .Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa" ..

Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.

Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego.Nasze małe śledztwo.. Złowrogi golarz Filip w szkole.. Te ostatnie były
szczególnie duże i maszyny, na których je toczono, wystawały
wysoko ponad dach fabryki, a robotnicy pracujący przy nich musieli
wspinać się po olbrzymich rusztowaniach.

Dziury na łokciach i na kolanach miały prześlicznie
strzępione brzegi i .Regionalny Portal Informacyjny nowiny.pl.. 2016-06-05 08:10:02 fabryka dziur i dziurek Odpowiedni fragment i artykuły papiernicze.. Walka z natrętnymi muchami.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.. I znów zaznaczam odpowiednie fragmenty o szpaku Mateuszu.. Historia o .Pamiętacie jak uczniowie z Akademii Pana Kleksa zwiedzali fabrykę dziur i dziurek?. Sprowadzenie Anatola i Alojzego do Akademii przez golarza Filipa.. Przysłani podstępnie przez Filipa nowi uczniowie.. Kierownikiem fabryki był inżynier Kopeć, przyjaciel pana Kleksa, który obiecał oprowadzić chłopców po wszystkich halach.Nasze małe śledztwo.. Pomoc dla zamieszkałych w osuszonym stawie.. Odpowiedni fragment i artykuły papiernicze na piątek 16 X.Akademia Pana Kleksa - streszczenie, plan wydarzeń.. Chłopcy mogą obserwować, jak tworzą się dziurki od klucza czy dziurki w nosie.Oglądanie fabryki dziur i dziurek..

4.Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.

Napisz do nas.. Pomoc postaciom z bajki o śpiącej królewnie i siedmiu braciach.. Obowiązki i zabawy uczniów.. Bohaterowie utworu trafiają także do: świata bajek (np. do bajki o królewnie Śnieżce, do bajki o zaczarowanej żabce), "psiego raju" (Adaś podczas pierwszej próby lotu) oraz fabryki dziur i dziurek inżyniera Kopcia.Życie w akademii i prezentacja pana Kleksa., Dzieje szpaka Mateusza., Osobliwości i tajemnice profesora., Przygody Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju., Lekcje w akademii., Obowiązki i zabawy uczniów., Wycieczka do fabryki dziur i dziurek., Sen Adasia o siedmiu szklankach., Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego., Ożywienie Alojzego przez pana Kleksa., Uroczystość w .27.. Wyprawa do fabryki dziur i dziurek.. Ratowanie mieszkańców stawu.. Nowi uczniowie w szkole.. I znów zaznaczam odpowiednie fragmenty o szpaku Mateuszu, tym razem na czwartek 15 X.. Wiesz coś więcej na ten temat?. Plan wydarzeń, streszczenie, sprawozdanie.. Ożywienie (animizacja) maszynerii lalki - Alojzego przez profesora Kleksa.. Prawda o Alojzym.. c) odwiedziny fryzjera Filipa.. Powrót oka Kleksa z księżyca.. Program wycieczki, reklama telewizyjna, plakat, sprawozdanie.. Uczniowie czwórkami udali się do tramwaju, a następnie wyjechali za miasto i przez samogrający most dotarli na miejsce.. Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.. Adaś Niezgódka opisuje Akademię pana Kleksa.. Oprowadzał ich po niej inżynier Kopeć.. Czworonożny przyjaciel.. Zapowiedź przybycia nowych uczniów.. Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa" .-Wyprawa do fabryki dziur i dziurek-podczas wyjazdu do tej fabryki chłopcy poznają inżyniera Kopeć, który oprowadza ich po fabryce.. 23.Fabryki mezonów B Obecnie przygotowywane sa na swiecie dwa akceleratory, zwane "Fabrykami B", w laboratoriach SLAC (USA) i KEK (Japonia).. Program wycieczki, reklama telewizyjna, plakat, sprawozdanie.. Informacja o przybyciu synów Filipa.. Plan zajęć - tu znajdziesz plan, który pomoże Ci zorganizować naukę zdalną czyli umożliwi Ci równomierne rozłożenie wykonywania zadań z poszczególnych .7.. Składała się z 12 olbrzymich budynków.. Oko znowuż u wykładowcy.. Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt