Graficzna notatka z lektury świtezianka

Pobierz

Myślenie wizualne na lekcjach języka polskiego J.R.R.. Zapoznaj się z nimi, zanim udostępnisz dalej nasze książki.. W gatunku, jaki reprezentuje ballada, nie brakuje tajemnic, magii oraz zjaw.Adam Mickiewicz, Świtezianka, karta do odtworzenia planu wydarzeń.. Notatka jest staranna i przejrzysta.II — Adam Mickiewicz - Baba od polskiego.. Tym razem proponuję przygotowanie materiałów na lekcję w formie gazety.. Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem, karty do .. "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa.. Wersy liczą po 8 lub 9 sylab.. Propozycja zamieszkania razem.. Mężczyzna zapomniał o ukochanej, z którą dopiero co się widział.. Stanisław Windakiewicz pisze o tym tak: Ażeby wiedzieć, kim był Kochanowski, jaką miał żonę i jak żyli ze sobą, nie trzeba sięgać do pamiętników ani listów.. Spotkanie strzelca z piękną dziewczyną.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: ŚwiteziankaŚwitezianka.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Masz czas od połowy października.. Dziady cz. II — Adam Mickiewicz.. Jaki to rodzaj literacki?. W odpowiedzi na jego prośbę .Jak przygotować się do zajęć, na których będziemy omawiać książkę " Syzyfowe prace" Aktywne czytanie Notuj w zeszycie według instrukcji podczas czytania książki..

Praca z tekstem lektury.

Filmy Komentarze.. "Świtezianka" PONIEDZIAŁEK - notatka graficzna z elementami świata przedstawionego; plan wydarzeń (+ wskazanie punktu kulminacyjnego i morału); WTOREK - Czym jest ballada?. Każda strofa składa się z 4 wersów.. "Odprawa posłów greckich" Jana Kochanowskiego.. Dawno temu, każdej nocy o tej samej porze pod jednym modrzewiem spotykała się para.. Wyjaśnianie związku elementów graficznych z treścią lektury jako alternatywa dla kartkówki.NOTATKA GRAFICZNA DOTYCZĄCA ŻYCIA CHILONA CHILONIDESA .. muzyczne inspiracje; "Lilije" CZWARTEK - plan wydarzeń; przesłanie utworu; Czy bracia ponieśli słuszną karę?. Kilka zdań na temat autora powieści.. Treść.. "Świtezianka" to jeden z utworów Adama Mickiewicza, znakomitego polskiego pisarza, który żył w okresie romantyzmu.. Wiedza w pigułce - idealna na powtórkę tuż przed maturą.. "Ojciec Goriot" Honoriusza Balzaca.. Znajdziecie tu materiały przygotowane przeze mnie, ale .Świtezianka .. "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego.. Nowość \ Klasa 7 Nowa edycja \ 4 Człowieczeństwo \ Adam Mickiewicz, "Świtezianka" .4.. Pomimo tego, że nic o sobie nie wiedzieli bardzo się kochali..

Kim był młody mężczyzna?Lista pytań z lektury Świtezianka.

Wskoczył do wody i wówczas w uwodzicielskiej kobiecie rozpoznał swoją ukochaną.. Cele lekcji.. Skorzystałam z bezpłatnej usługi online do konwersji plików PDF na zestawy zoptymalizowanych obrazów JPG.Powtórzenie - "jest tam dostatkiem owoców, mleka, jest tam dostatkiem zwierzyny".. Poprosił nawet ukochaną, o której na początku nic nie wiedział, kim jest, skąd pochodzi, aby z nim zamieszkała.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury ŚwiteziankaTemat: '"Tajemniczy ogród" - opowieścią o przyjaźni, która odmieniła losy bohaterów.. Graficzna notatka z lektury "Świtezianka" (plan wydarzeń) 14 MB Graficzne notatki z lektur, Karty pracy, Mapy myśli, Notatki z lekcji, Opracowania lektur, Schemat do uzupełnienia, Sketchnotka Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. Filtry: graficzne notatki z lektur / karty pracy / mapy myśli / notatki z lekcji / opracowania lektur / schemat do uzupełnienia / sketchnotka.. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" Nancy Kleinbaum.. Taka spersonalizowana infografika będzie niezwykłym podarunkiem na urodziny, Dzień Matki czy rocznicę ślubu.. Co roku do domeny publiczne przechodzi twórczość kole nych autorów.. Chłopak był strzelcem, a dziewczyna niewiadomego pochodzenia..

PIĄTEK - przyroda w balladzie; notatka - zad.

Występują rymy żeńskie o układzie krzyżowym abab ("młody - wody .Lektury z gwiazdką 3.25/5 (55) Notatka zawiera lektury z gwiazdką z gimnazjum oraz część z liceum.. Cele lekcji: - analizuję przyczyny przemiany postaci literackiej, - wymieniam najważniejsze fakty z życia Chilona; - wiążę treść lektury ze znakami graficznymi.Kiedy jak co noc dziewczyna po spotkaniu zniknęła, mężczyznę uwiodła wodna nimfa, Świtezianka.. Z Trenów wiemy, jak ich jednoczyła miłość dla dzieci; są one nieświadomym potwierdzeniem uczuć rodzinnych wypowiedzianych w Pieśniach o .Rysunkowe notki na żywo.. Akcja utworu rozgrywa się wNotatka w formie gazety- "Świtezianka".. Wyłoniła się z czeluści jeziora.. Odrzucenie propLekcje zdalne z języka polskiego.. Przedstawiamy Wam kolejne rysunkowe karty tak zwane Notatki graficzne albo z angielskiego Sketchnoting (od słów sketch - "szkic" i note - "notatka"), które z pewnością przydadzą się wszystkim w nauce.Notatka graficzna może też być świetnym kreatywnym prezentem.. Zasób opracowany na podstawie: Adam Mickiewicz, Poezje, tom 1 (Wiersze młodzieńcze - Ballady i romanse - Wiersze do r. 1824 .Egzamin ósmoklasisty notatki.. Autor: Monika Iwanowska..

Zdaj egzamin ósmoklasisty z naszymi notatkami na 100%.

Zadbaj o ciekawą graficzną notatkę oraz o ważne informacje (5 zdań) 2.Jak dobrze znasz utwór Adama Mickiewicza pt: "Świtezianka"?. Utwór składa się z 38 strof.. Pochłonęła go woda.Świtezianka - analiza i interpretacja, Adam Mickiewicz, życie i twórczość .. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .. chciał ją poślubić i być z nią na zawsze.. W tym celu skorzystałam z darmowego generatora.. - poznasz najważniejsze wydarzenia z życia pisarki, - wykażesz się wiadomościami na temat lektury, - rozwiążesz krzyżówkę oraz test sprawdzający znajomość książki, - spróbujesz wyrazić swoje opinie oraz argumentować.Całościowe opracowania lektur - prezentacje przygotowane z myślą o nauczaniu zdalnym i stacjonarnym.. Poziom: Klasa 7 Nowa edycja.. Osoby tworzące wizualne notatki w trakcie konferencji czy szkoleń starają się wyłapać słowa kluczowe, odsiać dygresje i ozdobniki od istoty wypowiedzi.. Wykrzyknienia -"I biada jego złej duszy".. Wyobraźcie sobie, że korzystacie ze struktury i elementów edukacyjnej notatki, ale jej treścią są na przykład fakty z życia kogoś wam bliskiego.. Opowiada o miłości, zdradzie i karze.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Treny są też świadectwem renesansowej pamiątki polskiego życia rodzinnego.. Nadeszła jesień.. Ballada jest 6.. Notatki polski, matematyka, angielski, biologia, chemia, geografia, historiaNajbardziej kompletny test z lektury Świtezianka jaki znajdziesz w sieci.. Wolne Lektury to pro ekt fundac i Nowoczesna Polska - organizac i pożytku publicznego działa ące na rzecz wolności korzystania z dóbr kultury.. .Elementy świata przedstawionego: a) czas akcji: noc, koniec lata, początek jesieni b) miejsce akcji: "Na dzikich brzegach jeziora", "Pod tym się widzą modrzewiem" c) bohaterowie: realistyczni: - młodzieniec - strzelec fantastyczni: - dziewczyna - nimfa Plan wydarzeń 1.. Sketchnotka - dostarczona uczestnikom po imprezie w postaci wydruku czy pliku pdf - jest uzupełnieniem materiałów od organizatorów i tego, co sami sobie zapisali.Wykorzystując zasoby z Wolnych Lektur, należy pamiętać o zapisach licencji oraz zasadach, które spisaliśmy w Zasadach wykorzystania Wolnych Lektur.. Dokładny termin uzgodnimy.. rodzaj lite­rac­ki: dra­mat.Sketchnoting czyli Notatki Graficzne Język polski cz.2 Różne formy wypowiedzi pisemnej czyli jak to napisać?. Poniżej zamieszczam zdjęcia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt