Husky charakterystyka rasy

Pobierz

Ważniejsze w przypadku tej rasy jest częste czesanie, zwłaszcza w czasie linienia.Pies rasy siberian husky wyróżnia się dużą inteligencją oraz bystrością.. To słowo oznacza chrypkę.. Potrzebują ciągłego ruchu i ćwiczeń.. Masa ciała: psy 20 - 27 kg , suki 16 - 22 kg .Jego nazwa pochodzi od miejsca hodowli - hrabstwa Yorkshire znajdującego się na północy Anglii.. Husky są przyjazne, przyjazne, lojalne i wcale nie agresywne.. Miłośników zadbanych trawników lojalnie ostrzegamy, że wiele Husky'ich lubi kopać w ziemi, dlatego przed przygarnięciem psa tej rasy będą musieli oni zadać sobie pytanie o swoje priorytety.Według wzorca rasy, malamut jest przyjacielsko nastawiony do człowieka.. Umaszczenie przedniej części głowy i podbrzusza jest białe.Husky syberyjski - opis rasy.. Chętniej coś upolują, niż zjedzą z miski.. Uszy są nieduże, trójkątnego kształtu, osadzone blisko siebie i wysoko na głowie.Husky syberyjski Charakterystyka Wychowanie Zdrowie Rasy psów Husky syberyjskie, dla wielu osób będące niebieskookim ucieleśnieniem przygody i wolności, w dalszym ciągu na dalekiej Północy wykorzystyOptymalny do trzymania psa rasy Husky będzie dom lub mieszkanie z dużym z ogrodem, gdzie pomiędzy spacerami pies będzie mógł się wyszaleć.. Oznacza to, że wielkość osiągana w tej rasie przez psy to wysokość w kłębie 53,5-60cm, a waga 20-27kg, natomiast przez suki odpowiednio 50,5-56cm i 16-23kg..

Pielęgnacja husky'ego.

Zastanawiając się jak wygląda husky, od razu przychodzi na myśl pies o niebieskich oczach.. Opis husky można zacząć od charakterystycznego umaszczenia.Husky'ego można rozpoznać po tzw. masce, która tworzy się na jego pyszczku, w konsekwencji kontrastu kolorów.. Jest bardzo czujny, ale łagodne usposobienie sprawia, że nie nadaje się na stróża.. Czaszka jest lekko zaokrąglona, kufa średniej długości, zwężająca się w kierunku nosa.. Pierwotnym przeznaczeniem yorków było tępienie małych gryzoni, głównie myszy oraz szczurów w domach robotników.. Hodowana tam przez pionierów w hodowli psów zaprzęgowych - Czukczów oraz Kamczadalów, Koriaków i Jukagirów.SIBERIAN HUSKY.. Oczy mają kształt migdałów, są nieco ukośne.. Psy agresywne konsekwentnie eliminowano z hodowli najczęściej je uśmiercając.Charakterystyka rasy.. I tak początkowo nazywali każdego psa sańskiego Eskimosem, ale potem zaczęli używać tylko dla syberyjskiego pracoholika o wyrazistych oczach.. W prawidłowej kondycji widoczne są mocne i dobrze zarysowane mięśnie, bez śladu nadwagi.. Badania genetyczne potwierdziły to, co hodowcy wiedzieli od dawna - wśród wszystkich psich ras to husky i inne psy zaprzęgowe północy mają najwięcej genów wilka.- Siberian Husky (dzieli się jeszcze na 3 odmiany) - czeska (długie nogi, chude, stosunkowo krótka sierść) - amerykańska lub wystawowa (krótkie nogi, masywniejsze, dłuższa sierść) - eurpejska (średnich rozmiarów, średniej długości sierść)Charakter rasy akita Akita to pies o umiarkowanym temperamencie, lojalny, przywiązany do właściciela, ale powściągliwy w okazywaniu uczuć..

Oczy husky mają kształt migdałów i są lekko skośne.

Wysokość w kłębie: psy 55 - 60 cm , suki 50 - 56 cm.. Jeśli nie zamierzamy wozić go na wystawy, dwie kąpiele w roku absolutnie wystarczą.. Zwierzęta bardzo szybko się uczą - proces szkolenia nie powinien nastręczać właścicielom żadnych trudności.Husky syberyjski Charakterystyka Wychowanie Zdrowie Rasy psów Husky syberyjskie, dla wielu osób będące niebieskookim ucieleśnieniem przygody i wolności, w dalszym ciągu na dalekiej Północy wykorzystyHusky to piękny pies średnich rozmiarów o proporcjonalnej budowie oraz zwinnej, eleganckiej sylwetce.. Jest czujny, bardzo spostrzegawczy i chętny do kontaktu z człowiekiem.. Kochają długie spacery, biegają i bawią się na świeżym powietrzu, czują się świetnie w zimnym klimacie.. Umaszczenie we wszystkich kolorach i wzorach, w tym białe, z widocznymi wzorami.Syberyjski husky to pies o wyjątkowej urodzie.. umaszczenie:Psy tej rasy są bardzo wytrzymałe, niestrudzone i dynamiczne.. W przeszłości służyły one bowiem nie tylko do polowań i transportowania ładunków, ale również do opieki nad dziećmi.. Europa również przywitała przywiezione pierwsze egzemplarze tej rasy.. Mają kolor jasno niebieski lub brązowy.. Doskonałe życie z innymi zwierzętami.Nazwa "Husky" pochodzi od Amerykanów, którzy zauważyli, że psy tej rasy nie szczekają, ale warczą..

Siberian husky to pies o dużym temperamencie, żywiołowy, radosny i przyjacielski.

Mają podwójną okrywę włosową, która pomagała psom przetrwać mroźne zimy tysiące lat temu.Rasa ta jest rasą pierwotną, pochodzącą z rejonu Kołymy w północnej Syberii.. Sierść mają podwójną, średniej długości, sterczące uszy i puszysty ogon.. Uczynił to z myślą wykorzystania ich w wyścigach zaprzęgów.Husky to rasa średnia.. Przodkami tej rasy prawdopodobnie są maltańczyki oraz teriery: skye, dandie dimont oraz clydesdale.Husky zachowały pierwotną naturę.. Pochodzenie: SyberiaPsy rasy siberian husky są samcze, ale nigdy ciężkie, suki są sucze, ale nie słabo zbudowane.. Nie domaga się pieszczot, choć ceni kontakt z człowiekiem.. Duże zainteresowanie rasą hodowców miało miejsce w latach 1950 - 1960.. Posiada średniej wielkości głowę i charakterystyczne, wysoko osadzone, stojące i trójkątne uszy.. Potrafi się szybko przystosować do nowych warunków.Husky syberyjski - wygląd ogólny Są to psy muskularne i średniej wielkości.. Alaskan malamut to rasa duża- w tej rasie psy powinny mieć wysokość w kłębie 65,5cm i wagę ok. wysokość: psy 53 - 59 cm, suki 50 - 55 cm.. Pielęgnacja psa rasy Husky Jedną z ważniejszych rzeczy, z których trzeba sobie zdać sprawę zanim przygarniemy do domu husky'ego, jest to, że ta rasa linieje.Charakter rasy siberian husky.. Sam doskonale potrafi zadbać o higienę, myjąc się na kocią modłę..

Często można spotkać psa husky, który ma jedno oko niebieskie, a drugie brązowe.

Huskies: opis rasy, postać w szczegółowym materiale poniżej.Początki rasy Siberian Husky sięgają 3000 lat wstecz, gdzie we wschodniej Syberii psy Husky wykorzystywane były przez żyjące tam ludy do ciągnięcia sań z ekwipunkiem, czy upolowaną zwierzyną.Cechy charakteru psa Husky - zalety rasy Siberian Husky Największą zaletą psów jest ich niebywała inteligencja.. Uwielbiają kłusować, włóczyć się, pędzić na złamanie karku.. klasa: szpice i psy pierwotne.. Przedstawiciel tej rasy nie jest raczej polecany dla dzieci, choć zwykle dobrze się z nimi dogaduje, jeśli zostanie prawidłowo wychowany.Szpic - nazwa określonego typu psa, obejmująca grupę wielu ras z północy, wschodu i centralnej części kontynentu euroazjatyckiego oraz z podbiegunowych obszarów Ameryki Północnej, a także z Grenlandii i Islandii.Psy z tej grupy odznaczają się stosunkowo pierwotną budową, słabo zmienioną przez człowieka.CHARAKTERYSTYKA I HISTORIA RASY Ogólnie przyjmuje się, że siberian husky w prostej linii pochodzi od psów plemienia Czukczów, żyjących we wschodniej Syberii.. Husky jest psem czystym i z reguły wolnym od pasożytów.. Siberiano huskie to psy, które dobrze dogadują się z osobami dorosłymi oraz z dziećmi.Pies Husky syberyjski - Opis i charakterystyka rasy.. Zgodnie z klasyfikacją ICF rasa Husky z Sakhalin należy do piątej grupy szpiców i prymitywnych psów, a także odpowiada opisowi pierwszej sekcji, który obejmuje wszystkie typy psów zaprzęgowych bez testów roboczych.Husky sprowadzone były do Kanady w 1909 roku, a osobą, która była osobą sprawczą tego był William Goosak, rosyjski handlarz futer..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt