Charakterystyka uli i pestki z lektury ten obcy

Pobierz

Prosze , bo mam to na .. Napiszę charakterystykę wybranej przez siebie postaci lekturowej "Ten obcy" która mi zaimponowała.. Po śmierci mamy bardzo się od siebie oddalili.. Podczas rozmowy z Ulą chłopiec ujawnił, że ma na imię Zenek.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Ten drugi zachowywał się obojętnie, kpiąco, chwilami nawet wrogo - a jej, Uli, w ogóle nie dostrzegał, jakby miejsce, gdzie stała, wypełniało przejrzyste powietrze.". • "Stworzenie, które się boi, nie chce być z ludźmi, jak mu coś jest.. Tak naprawdę dziewczynka miała na imię Patrycja, ale w ten sposób zwracała się do niej tylko matka.. Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Od razu dowiadujemy się, że niedługo przed rozpoczęciem akcji utworu jej matka zmarła.Z wyglądu jak i z usposobienia była bardzo delikatna.. Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterów powieści I. Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Na wysepce Ula spotkała bezdomnego psa, którego czasem dokarmiała.Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Ula jest zupełnym jej przeciwieństwem.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Ma około dwunastu lat i nie ma rodzeństwa.. - Twarz Pestki jest zamknięta, prawie odpychająca..

Szli terazPestka Ubyszówna - charakterystyka • Ten obcy.

Ula jest wysoką, szczupłą i zgrabną dziewczyną, niepozorną i najczęściej pozostającą w cieniu swojej przyjaciółki, Pestki.Jedną z bohaterek książki dla młodzieży I.Jurgielewiczowej pt.,, Ten Obcy" była Pestka .. Napisz charakterystykę postaci, odpowiedz na zadane pytanie.. Ula nie jest z nim w najlepszym kontakcie.. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. "Ten obcy" - streszczenie w pigułce ostatnidzwonek.pl, Marian Pietrzyk, Julek Miler, Pestka Ubyszówna i Ula Zalewska spędzali wakacje we wsi Olszówka.. Tak więc wszystko zostało omówione i dziewczynka wdrapała się z powrotem na okno.. Ojciec Uli rozwiódł się z jej matką i zamieszał we wsi Olszyny, gdzie pracował jako doktor.. Dzieci mogły w końcu spotkać się na wyspie i sprawdzić, kto chce rozszyfrować ich tajemnicę.. Wychowana została w Warszawie przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy była małą dziewczynką.. Nie wiadomo jak miała na imię ponieważ wszyscy wołali na nią ,,Pestka" .. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy".. Dzieci namawiały go na wizytę u lekarza, ojca Uli - pana Zalewskiego..

+0 (1) ... Muszę napisać Charektersytyka postaci Zenka lub Uli z lektury Ten Obcy !

Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. "Ten obcy" - wyjaśnienie tytułu Kompozycja, narracja i język powieści "Ten obcy" Czas i miejsce wydarzeń powieści "Ten obcy" Motywy literackie w powieści "Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa - biografia "Ten obcy" - cytaty: Bohaterowie: Pestka Ubyszówna - charakterystyka Ula Zalewska - charakterystyka Zenek Wójcik .Matka Pestki pożycza Zenkowi rower, na którym jedzie do Strykowa i zamieszkuje u wuja Ojciec Uli odnajduje wuja Zenka, sprowadza go, a ten zabiera Zenka do siebie Matka Pestki rozwodzi się z jej ojcem i wychodzi za ojca Uli i adoptują Zenka2.. obie bohaterki są ładne i mają zgrabne i szczupłe sylwetki.. Podobnie jak Ula, mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje.. Przychodzi do niej Pestka i mówi o tajemniczym nieznajomym odnalezionym na wyspie .Pestka Ubyszówna jest jedną z drugoplanowych bohaterek powieści pt. "Ten obcy".. Nienawidziła go za .Bohaterami ksiązki "Ten obcy" jest Ula, Pestka, Marian, Julek oraz Zenek.. Ula i Pestka różniły się wyglądem oraz charakterem.. Pestka była bardzo zaradną i pomysłową dziewczynką.. Pestka była bardzo zaradną i pomysłową dziewczynką.. Była bardzo wesoła i gadatliwa.. Ojciec Uli rozwiódł się z jej matką i zamieszał we wsi Olszyny, gdzie pracował jako doktor.Mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje z matką..

Podczas badania doktor chce zatrzymać chłopca w szpitalu.na podstawie fragmentu lektury "Ten obcy" ... Pestka!

W rozmowie z Zenkiem to ona cały czas mówiła.z bohaterów książki pt. ?Ten obcy?. - błaga cicho Ula.. Ula do tego jest wysoka i posiada ładne szare oczy i ciemne puszyste włosy.Pestka uznała, że nic nie szkodzi, zaraz po deszczu wybierze się na wyspę z Ulą i tam na chłopców poczekają.. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.. Nie bierze udziału w kradzieży jabłek z cudzego sadu i bardzo przeżywa ten .Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Na stałe mieszka i uczy się w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.. Jednak nawet jej niechętnie opowiadała o sobie.. Kilka lat po rozejściu się rodziców zmarła jej mama.. Bohaterka to osoba mądra, rozsądna i uczciwa.. Filmy.. Trudno nawiązuje kontakty z rówieśnikami, jest nieśmiała, małomówna i zamknięta w sobie.. Posiada szczupłą sylwetkę i jasne blond włosy.. W międzyczasie przestało padać.. Odwiedzają też Ulę i przekazują jej wiadomość, że niebawem odwiedzi ją Pestka.. Pestka jest piękną dziewczyną, która zdaje sobie sprawę z tego, że może podobać się kolegom.Najlepsza koleżanka Uli to Pestka Ubyszówna.. Zenek był ranny w nogę.. Na wakacje Ula przyjechała do ojca.. W rozmowie z Zenkiem to ona cały czas mówiła..

Przez swoją gadatliwość często nie dostrzegała nastrojów Uli i tego ...Ula Zalewska - charakterystyka Ula Zalewska jest córką doktora Zalewskiego.

Treść.. Ula miała wielki żal do niego, gdy powtórnie ożenił się i nie wziął jej do siebie.Bohaterami ksiązki "Ten obcy" jest Ula, Pestka, Marian, Julek oraz Zenek.. Charakterystyka Pestki Ubyszówny z powieści "Ten obcy".. Pan Zalewski pojechał do szpitala, więc dziewczynki zostały same.. Dziewczyna mieszkała w Warszawie a do Olszyn przyjechała na wakacje.. Podobała się swoim kolegom.. Po śmierci matki jej wychowaniem zajęły się ciotki.. Miała 13 lat i chodziła do klasy z Ulą , która także spędzała wakacje w olszynach.Charakterystyka Uli Zalewskiej.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do wuja, Antoniego Janicy.. - Powiedzcie Uli, że zaraz do niej przyjdę.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Jest niezwykle wrażliwą, czułą i sympatyczną trzynastolatką.. Dziewczynki przyjaźnią się , mimo , że są zupełnie inne.. Ula postanowiła się zwierzyć Pestce, jednak ta siedziała już na oknie ciesząc się, że przestało padać i mogą iść na wyspę.Pestka wpadła do Uli, żeby przekazać jej najnowsze wiadomości z wyspy.. Julek wymija Mariana, podsuwa się ku Zenkowi i pyta z podnieceniem, którędy się będą przedostawać: .. Jej najbliższa przyjaciółką była Pestka.. Możesz nie iść!. Podobnie jak reszta dzieci, spędza w Olszynach wakacje, na co dzień zaś mieszka w.Napisz charakterystykę Pestki z Ten Obcy.. Była bardzo wesoła i gadatliwa.. Ula, Pestka i pies Dunaj odkrywli na wyspie śpiącego chłopca.. Ula Zalewska to jedna z dwóch głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Pestka była energiczna i stanowcza, .Charakterystyka porównawcza Pestki i Uli - "Ten Obcy".. Ula i Pestka różniły się wyglądem oraz charakterem.. Dziewczyna zamieszkała z matką, a gdy jej matka umarła, to ciotki wzięły ją do siebie.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. W Olszynach mieszka ojciec Uli, który jest lekarzem.. Ulubionym miejscem ich zabaw była wyspa na rzece Młynówce.Ula bardzo lubiła słuchać Pestki, jak mówi o rodzinie.. Jest przyjaciółką Uli Zalewskiej ,która chodzi z nią do klasy.. Razem rozpalili ognisko i zaparzyli herbatę.. Była bardzo ładna i wysportowana.. Sama poznała ojca, kiedy już była starsza.. Ula była nieśmiała i skryta.Urszula Zalewska i Pestka Ubyszówna są głównymi bohaterkami powieści Jreny Jurgielewiczowej pt,,Ten Obcy".. Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Choć mieszkała razem ze sowim ojcem, nie miała z nim bliskiego kontaktu, wychowywały ja głównie ciotki.. Jest ładną, wysoką i smukłą trzynastolatką o ciemnych włosach i jasnych oczach, których spojrzenie wydaje się czasem przenikać do szpiku kości.. Odważnie przeciwstawia się złu.. Na szczególną uwagę zasługują dwie dziewczyny - Pestka i Ula.. Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt