Dlaczego warto przeczytać w pustyni i w puszczy

Pobierz

Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed komputerem lub telewizorem.Podaj 3 argumenty dlaczego warto przeczytać lekturę w pustyni i w puszczy ps sorki ze nie dodałem ale kurcze chodzi mi bardziej o to żeby zachęcić kolege i koleżanke do przeczytania tej książki i musze to napisać w formie listu Przepraszam osoby które napisały pod wcześniejszym moim postem ze nie dodałem pewnych informacji :cNapisz wypracowanie dlaczego warto przeczytać w pustyni i w puszczy.. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Pamiętam naszą dyskusję o "W pustyni i w puszczy" z Danusią, autorka interesującego blogu.. Spotkanie pojedynczych cieniów nie znaczyło również nic dobrego, ale nie zawsze należało sobie żle wróżyć, bo i czlekżywy zjawiał się nieraz i niknął jak cień przed .Czy warto przeczytać w pustyni i w puszczy ,uzasadnij swoją odpowiedz 2 Zobacz odpowiedzi Reklama Reklama kaka8926 kaka8926 Moim zdanie warto przeczytać to książkę, ponieważ można dowiedzieć się z niej dużo informacji m.in. o ciężkim życiu na pustyni , prawdziwej przyjaźni , radzeniu sobie w cięzkich i trudnych sytuacjach .. Jest ona efektem podróży pisarza po Afryce.. Można się więc domyślić, że do lektury zasiadałam głęboko zniechęcona..

...Warto przeczytać "W pustyni i w puszczy".

"W pustyni i w puszczy" to ksiażka idealna dla dorosłych zarówno jak i dla dzieci, pełna wspaniałych przygód ale także chwil grozy.. Uczy odpowiedzialnosci, pokazuje jak wytrwać w trudnych warunkach.. Ponieważ pokazuje historie młodych ludzi (Stasia i Nel), podróżujących samych po terenach, bardzo niebezpiecznych, za każdym rogiem czyha niebezpieczeństwo.. Moim zdaniem warto przeczytać " W pustyni i w puszczy" autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Opowiada ona o dzieciach,Stasiu i Nel,którzy zostali porwani do głębi Afryki,gdzie mają fantastyczne przygody.Razem z niewolnicą Meą,murzynem Kalim,słoniem Kingiem oraz psem Nel,Sabą .Dlaczego warto przeczytać książkę w pustyni i w puszczy?. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Tematyka utworu jest współczesna pisarzowi.. Film ,,W pustyni i w puszczy"Moim zdaniem warto jest przeczytać książkę "W pustyni i w puszczy",ponieważ gromadzi ona w sobie bardzo wiele ciekawych histori i możemy się dzięki niej bardzo wiele dowiedzieć i nauczyć.Pokazuje ona np.odwagę i mądrość Stasia który odważnie broni małej Nel.Książkę "W pustyni i w puszczy" przeczytałam w 4. lub 5. klasie podstawówki..

Rozmawiamy o ekranizacji powieści ,,W pustyni i w puszczy".

Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed.. poleca 82 %Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Dlaczego warto przeczytać książkę w pustyni i w puszczy?. Ma to być wypracowanie min.. Opowiada o ciekawych,a zaraem strasznych przygód stasia i nel.. Uczy życia i pokazuje jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.Warto przeczytać "W pustyni i w puszczy".. Jest ciekawa, interesująca i bardzo wciągająca.. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed komputerem lub telewizorem.Czytając książkę obserwujemy wielką przyjaźń między Stasiem i Nel.Zostaje ona poddana licznym próbom.Staś nigdy nie porzucił przyjaciółki,nie myślał o sobie,o ratowaniu własnego życia.W książce ukazanych jest dużo przygód,mnóstwo niebezpieczeństw pokonywanych przez Stasia i Nel.Książka jest bardzi interesująca, bo wraz z bohaterami przemierzamy Afrykę,poznajemy miasta,przyrodę,zwierzęta i obyczaje.Książkę "W pustyni i w puszczy" przeczytałam w 4. lub 5. klasie podstawówki.. Na początku patrzyłam na nią przez pryzmat obowiązkowej lektury szkolnej i opowieści starszych koleżanek, które współczuły mi konieczności czytania tej książki..

Ukazuje ona jak trudno jest przetrwać na pustyni.

Pokazuje także jak ludzie i zwierzęta mogą żyć ze sobą w zgodzie a nawet sobie pomagać.Gdy piszę ten post AVAAZ zbiera podpisy aby "W pustyni i w puszczy" wyrzucić z listy szkolnych lektur.. Dzięki niej możemy się wiele nauczyć.Dlaczego warto przeczytać książkę "W pustyni i w puszczy"?. Można się więc domyślić, że do lektury zasiadałam głęboko zniechęcona.Dlaczego warto przeczytać lekturę "W pustyni i w puszczy" podaj argumentyDAJE NAJJJ .. Wypatruję coraz bardziej niecierpliwie.. Należy do gatunku powieści przygodowo- podróżniczych.. "W pustyni i w puszczy" według mnie jestW pustyni i w puszczy-opis demonstracyjny ( zachęta do czytania ) Henryk Sienkiewicz napisał przygodową książkę pt.,W pustyni i w puszczy''.. Pozwala na odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc jak i na poznawanie obcych kultur i historii narodów.Temat: Co warto przeczytać i dlaczego?. Pragnę też zwrócić uwagę na to, że bohaterowie książek często podobni są z charakteru do ludzi, dzięki czemu możemy przemyśleć nasze postępowanie.Moim zdaniem warto przeczytać lekturę w pustyni i w puszczy z wielu powodów.. 1 Zobacz odpowiedź .. że zaraz koło opustoszałej stanicy pojawił sięduch czy człowiek.IV.. 26 czerwca 2021 0 Przez admin .. Podczas czytania przygód Stasia i Nel bardzo dobrze się bawiłam przenosząc się wgłąb Afryki..

Temat lekcji: Dlaczego warto było obejrzeć ten film?

Napisz w punktach.. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Odkryłem, że wydawnictwo podało spis treści: Wokół "W pustyni i w puszczy".Warto przeczytać "W pustyni i w puszczy".. Opowiada również o wytrwałości i hartu ducha :) 6Dobrym przykładem takiej książki jest powieść Henryka Sienkiewicza pod tytułem "W pustyni i w puszczy".. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Dlaczego nie warto przeczytać ,,W pustyni i w puszczy"?. Bo - parafrazując słynną wypowiedź premiera Kanady - mamy XXI wiek.. 2012-02-04 08:12:54WARTO PRZECZYTAĆ Powieść pt. "W pustyni i w puszczy" została napisana w 1911 roku przez Henryka Sienkiewicza.. Na początku patrzyłam na nią przez pryzmat obowiązkowej lektury szkolnej i opowieści starszych koleżanek, które współczuły mi konieczności czytania tej książki.. Opowiada o przyjaźni i przygodach dwójki przyjaciół, którzy zostali porwani przez swojego przyjaciela, który później okazał się wrogiem.. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed komputerem lub .Dlaczego warto przeczytać?. pisemna wypowiedż bardzo prosze o pomoc !. Dlaczego wyrzucić?. daje najj Odpowiedź Guest Ponieważ napisał ją jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich oraz pokazuje obraz afryki (tak mi sie wydaje)W pustyni i w puszczy to lektura warta przeczytania.. Można się z niej wiele nauczyć.. 2 strony plis muszę to dosłać dzisiaj więc szybko i starannie oddam dużo punktówDlaczego warto przeczytać w ,,pustyni iw puszczy '' napisz z uzasadnieniem.. Jest ona pełna przygód i ciekawych wydarzeń.. Praca domowa: Te książkę naprawdę warto przeczytać - kilkuzdaniowa pisemna wypowiedź z uzasadnieniem zachęcająca do przeczytania powieści ,,W pustyni i w puszczy".. ''W pustyni i w puszczy '' - quiz 2012-11-10 17:00:23 Czy warto przeczytać ''Pamiętniki wampirów'' 2011-08-01 23:25:55 Czy warto przeczytać książki ''Dom nocy''?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt