Wstaw rodzajnik nieokreślony oraz przymiotnik z odpowiednią końcówką

Pobierz

Końcówki te to -e oraz -en, a ich użycie zależy od rodzaju i przypadku.Jeśli chcemy zapytać o przymiotnik określający rzeczownik z rodzajnikiem nieokreślonym, używamy was für i dodajemy rodzajnik nieokreślony w odpowiednim przypadku, np.: - Was für ein Mann war das?. Er kauft heute eine Bluse (f).W przytoczonym przez Ciebie zdaniu chodzi o konstrukcję bezokolicznikową, która wynika z użycia w poprzednim zdaniu czasownika sein, a ten zawsze wymaga łączenia z drugim czasownikiem przez użycie zu.. Wybierz odpowiedni rodzajnik: określony lub nieokreślony.. Wpisz odpowiednią końcówkę przymiotnika.. Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę - szybciej i przyjemniej , niż Ci się wydaje schön (język niemiecki .Uzupełni rysunki tak, aby otrzymać figury symetryczne do siebie względem narysowanej prostej.. Question from @Zuzmen66 - Gimnazjum - MatematykaĆwiczenia online z gramatyki i słownictwa niemieckiego.. Jeśli jednak przed rzeczownikiem i przymiotnikiem stoi rodzajnik określony.Zwróćcie uwagę, że rodzajnik nieokreślony w l.mn nie występuje!. Zeszyt ćwiczeń str 76, ćw.. Oczywiście uczenie sięCzas Präsens - wpisz odpowiednią formę czasownika.. Przedstawiamy bazę interaktywnych ćwiczeń online z języka niemieckiego.. Wybierz .Żeby poprawnie stosować końcówki przymiotnika, należy najpierw nauczyć się odmiany rodzajników..

0%.Glas Übung- wstaw rodzajnik nieokreślony oraz przymiotnik z odpowiednią końcówką: 1.

Dla zalogowanych użytkowników oferujemy śledzenie historii rozwiązywania ćwiczeń.. .Odmiana przymiotnika schön.. Musisz sobie szybko przypomnieć wzór odmiany?. 0 z 10 fiszek .Zapomniałeś ważnej konstrukcji językowej?. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Übung- wstaw rodzajnik nieokreślony oraz przymiotnik z odpowiednią końcówką:- zwróć uwagę na właściwy przypadek 1.. Rodzajnik może być określony (der,die,das), nieokreślony (ein, eine), może go nie być wcale (rodzajnik zerowy) lub może być przeczący (kein).. Sięgnij po repetytorium Lingo.. Na przecięciu obu linii; rodzajnik - pion, przypadek - poziom, znajdujemy potrzebną końcówkę.W języku niemieckim, tak jak w każdym języku występują tak zwane idiomy.. Strona: 1.Wstaw poprawną formę przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.. Rodzajnik niemiecki przekazują jaki rodzaj, liczbę i w jakim przypadku jest rzeczownik.Übung- wstaw rodzajnik nieokreślony oraz przymiotnik z odpowiednią końcówką:- zwróć uwagę na właściwy przypadek 1.. Elefant (m), ein gefährlich……… Krokodil (n), eine fett…….. Robbe (f)Końcówki przymiotników.. Uwaga!. Wstaw odpowiednie końcówki rzeczowników.. Z nim powtórkę z gramatyki niemieckiej będziesz miał szybciej, niż myślisz!.

Rodzajnik nieokreślony występuje tylko w liczbie pojedynczej.

Baza zawiera ponad 500 zestawów ćwiczeń (ponad 5000 zdań i przykładów) podzielonych na kategorie gramatyczne.. Übung- wstaw rodzajnik nieokreślony oraz przymiotnik z odpowiednią końcówką:- zwróć uwagę na właściwy przypade… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. DODAJ + Język niemiecki.. W załączniku: tabele z końcówkami przymiotników w zależności od przypadku, rodzaju oraz występowania po: rodzajniku określonym , rodzajniku nieokreślonym, kein/-e i zaimku dzierżawczym oraz przymiotnioków nie poprzedzonych rodzajnikiem .. Rzeczownik w dopełniaczu - Utwórz dopełniacz.. (wpisz do zeszytu) Ich will den neu….. Pulli kaufen.. 0 z 30 fiszek Fiszki Zapisz.. Niniejsza część kursu poświęcona jest wszelkim zagadnieniom związanym z niemieckim Rzeczownikiem - das Substantiv.Warto pamiętać, że rzeczownik oraz wyrazy występujące w zdaniu jako rzeczownik zawsze piszemy z wielkiej litery.). Przymiotniki występujące po przeczeniu kein-oraz zaimkach dzierżawczych w lp.. Odmieniamy .. odmieniają się tak jak poRzeczownik - rodzajniki, przypadki, deklinacja w Języku Niemieckim .. Szkola edukacja.. -to jeden z setek Waszych komentarzy.. Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym wymaga zapamiętania końcówek, jakie otrzymuje przymiotnik znajdujący się pomiędzy rodzajnikiem a rzeczownikiem (czyli te pełniące funkcję przydawki)..

... Odmiana przymiotnika - Uzupełnij końcówki.

To też powód dlaczego mamy przecinek, o którym piszesz.Wybierz odpowiedni rodzajnik: określony lub nieokreślony.. Elefant (m), ein gefährlich……… Krokodil (n), eine fett…….. Robbe (f) ein kariert…….Rodzajniki niemieckie - podsumowanie.. Język niemiecki również nie pozostaje w tyle i posiada mnóstwo idiomów.. Odmiana rodzajnika - podaj rodzajnik nieokreślony zgodnie z przypadkiem.. ZALOGUJ.. oraz z końcówką fakultatywną (tu!. Żeby sprawnie posługiwać się tabelą z końcówkami należy znać rodzaj rzeczownika i rozpoznać przypadek, w którym rzeczownik jest użyty.. Wstaw odpowiednie końcówki rzeczowników.. Übung- wstaw rodzajnik nieokreślony oraz przymiotnik z odpowiednią końcówką:- zwróć uwagę na właściwy przypadek 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt