Solidarność i jej bohaterowie

Pobierz

Pozdrawiam"Solidarność" i jej bohaterowie", plik: zadanie-dodatkowe-do-tematu-6-solidarnosc-i-jej-bohaterowie.htm (text/plain) Wczoraj i dziś Zaloguj się Załóż konto MenuFala sierpniowych strajków z 1980 r. doprowadziła do powstania NSZZ "Solidarność" - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej.. Obrady Okrągłego Stołu * zapoznajcie się z treścią punktów w podręczniku str. 142- 147; * zapraszam Was do obejrzenia materiałuTemat: "Solidarność" i jej bohaterowie.. Komuniści zmieniają Polskę 2.. Komuniści, którzy objęli w Polsce władzę po zakończeniu II wojny światowej ograniczyli Polakom wolność.,,Solidarność" i jej bohaterowie Kacper Makowski Czym jest ,,Solidarność"?. Z lekcji zapamiętaj w jakich okolicznościach powstała "Solidarność", kim byli bohaterowie "Solidarności" w jaki sposób "Solidarność" wpłynęła na zmiany w Polsce.. Jest to największy polski związek zawodowy chroniący prawa pracownicze.. Przeczytajcie podrozdziały "Komuniści zmieniają Polskę" ze str. 142bw podręczniku.. poprowadzi ją nauczyciel szymon 4 klasa.Uhonorowani bohaterowie.. W 1980 roku w czasie strajku w stoczniTemat: Solidarność I Jej Bohaterowie.. Andrzej Gwiazda* był jednym z przywódców strajku w Stoczni Gdańskiej.. Na którego czele staje Lech Wałęsa.Bohaterowie "Solidarności"..

Solidarność i jej bohaterowie.

Przeczytaj tekst z podręcznika str. 142- 147, zwróć uwagę na zamieszczone zdjęcia.. W czasach rządów komunistów zakłady przemysłowe były własnością państwa.Solidarnosc i jej bohaterowie Zwiqzek zawodowy "Solidarnošé" byl najwiçkszym ruchem spolecznym w dziejach naszego kraju.. Poprowadzi ją nauczyciel Szymon W.Temat: "Solidarność" i jej bohaterowie.. Narodziny "Solidarności" 4.. Lech Wałęsa* był przewodniczącym "Solidarności"* dostał pokojową nagrodę nobla.. Obejrzyj teraz materiał filmowysolidarnoŚĆ" i jej bohaterowie 1. przyczyny strajków w polsce w 1980 roku.. II.Obejrzyj infografikę pt. "Solidarność i jej bohaterowie", podręcznik str. 144 - 145 .. • podwyżki cen żywności.. Komitet Pamięci i Ochrony Pomnika Poległych Stoczniowców w Grudniu 1970 r. w Gdańsku oraz Związek Stowarzyszeń Osób Represjonowanych w latach 1980-89 im.. Przepisujecie do zeszytu daty: 1980r.- powstanie związku zawodowego "Solidarność" 1989r.. Jej flagowym produktem była Śliwka Nałęczowska w czekoladzie.. Jego sila wynikala z liczebnošci i poczucia wspólnoty w walce z komunizmem.. W 1980 roku w czasie strajku w stoczni gdańskiej powstaje NSZZ Slidarność.. • podwyżki cen żywności.. Sytuacja panująca w Polsce pod rządami komunistów.Temat: Solidarność i jej bohaterowie..

2. solidarność i jej bohaterowie.

poprowadzi ją nauczyciel szymon solidarnoŚĆ" i jej bohaterowie 1. przyczyny strajków w polsce w 1980 roku.. Proszę wykonać zadania w zeszycie ćwiczeń - zadanie 1,3, 5,7 , pozostałe zadania z zeszytu ćwiczeń dla chętnych.. Zapoznaj się z tematem lekcji w podręczniku na stronach 142 - 147 3.. (zapiszcie sobie ten temat w zeszycie).. Czytając6 "Solidarność" i jej bohaterowie Wstaw znak "X" w kratkę przy zdaniach opisujących warunki życia Polaków w okresie rządów komunistów.. ks. J. Popiełuszki uhonorował pięć osób, działaczy opozycji solidarnościowej oraz wspierających NSZZ "S" w latach 80-tych.Firma Cukiernicza Solidarność" Sp.. W .O placówce; Informacje; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; Nowości; Rekrutacja do kl. I; Procedury Bezpiecznego Powrotu do Szkoły / Przedszkola - r.szk.. Protesty społeczne 3.. Zapoznajemy się z tematem.. Zapisz temat w zeszycie i przepisz zagadnienia ( tylko tekst napisany pogrubioną czcionką).. • zwolnienie z pracy anny walentynowicz.. Część 1.. Jak nazywał się ustrój, który na wzór Sowiecki istniał w Polsce od 1944 do 1989 roku?, Jak nazywamy protest pracowników polegający na wstrzymywaniu się od pracy?, Dlaczego dochodziło do strajków w okresie PRLu?, Czy z łatwością można było otrzymać wszystkie niezbędne .Solidarność i jej bohaterowie - proszę zapoznać się z wiadomościami umieszczonymi w podręczniku str. 144-145..

Zadania: 1. solidarność i jej bohaterowie.

Rządzący Polską zezwalali obywatelom na częste wyjazdy zagraniczne.. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza , braki w zaopatrzeni i drożyzna spowodowały falę strajków w końcu lat siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych XX wieku.. Sytuacja panująca w Polsce pod rządami komunistów.. Przepisujecie do zeszytu daty: 1980r.- powstanie związku zawodowego "Solidarność" 1989r.. Komuniści rządzący krajem, za wzór stawiali Związek Sowiecki.Temat: " Solidarność" i jej bohaterowie 2.. Zapytaj rodziców, co można .. Zaznacz te odpowiedzi, które opisują warunki życia Polaków w okresie rządów komunistówHistoria Klasa 4 Sp.. NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJIE I NOTATKA DO ZESZYTU (Przepiszcie sobie poniższe punkty pod tematem lekcji): 1.. - związek zawodowy ,,Solidarność" i jej bohaterowie Tak wyglądały sklepy w PRL-u.. Główny zakład produkcyjny zlokalizowany był w Lublinie.. Zapoznaj się z treścią notatki i przepisz ją do zeszytu (jeśli masz możliwość, wydrukuj i wklej do .Temat: "Solidarność" i jej bohaterowie * zapiszcie wraz z datą * zapiszcie zagadnienia 1..

0%Temat: ,,Solidarność" i jej bohaterowie.

- obrady Okrągłego Stołu 2.. Jak kaŽda inicjatywa spoleczna, "Solidarnošé" miala takže swoich bohaterów.Solidarność i jej bohaterowie - pytania - Losowe karty.. lekcja live z historii o 13:30 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.. Zapoznaj się z tekstem podręcznika str. 142 - 145.Solidarność i jej bohaterowie.. Lekcja live z historii o 13:30 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.. • zwolnienie z pracy anny walentynowicz.Oglądnij film: Narodziny ,,Solidarności" 1980r.. ,,Solidarność" to poczucie wspólnoty, popieranie innych osób dla osiągnięcia tego samego celu.. Wyjaśniamy pojęcia: strajk, związek zawodowy, solidarność, cenzura, totalitaryzm.. Komuniści zmieniają Polskę: -ograniczono swobody obywateli, kontrolując treści wszelkich publikacji, -za granicę można było wyjechać tylko za zgodą władz, -rząd planował w jakiej ilość produkować i sprzedawać towary, -brakowało towaru w sklepach: cukru, benzyny, mięsa, -z tego powodu .KL.-4.. Po II wojnie światowej, w wyniku ustaleń wielkich mocarstw, Polska dostała się pod władzę SSSR.. - obrady Okrągłego Stołu 2.. FC Solidarność" do momentu przejęcia była największym polskim producentem markowych pralin.. Celem zajęć jest poznanie okoliczności powstania,,Solidarności'' oraz jej głównych bohaterów.. Anna Walentynowicz* jej zwolnienie z pracy było bezpośrednią przyczyną strajku.. lekcja live z historii o 13:30 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.. Uczeń: wie kim byli: Anna Walentynowicz, Lech Wałęsa, Jerzy Popiełuszko, Andrzej Gwiazda Pogarszająca się sytuacja gospodarcza , braki w zaopatrzeni i drożyzna spowodowały falę strajków w końcu lat siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych XX wieku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt