Przydatne zwroty matura ustna zadanie 2

Pobierz

Gdzie się znajduję?. Którą z poniższych opcji byś wybrał?. Pomyśl jakich argumentów użyłbyś w swojej wypowiedzi ustnej.. Ćwicząc scenkę pomyśl, jak .Zwroty na maturę ustną z języka angielskiego - Zestaw 1: Culture and Media.. Dlatego istotne jest abyś je zrozumiał.. (Zanim zaczniesz, możesz przejrzeć mój wcześniejszy post 'Dom (House)- powtórka do matury', gdzie znajdziesz przydatne zwroty i wyrażenia w tym temacie) Zadanie 1. .. MATURA USTNA: ZESTAW 2 Zestaw 2 • kultura • dom • żywienie, zakupy i usługi Egzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla zdającegoPierwszym z ocenianych zadań na ustnym egzaminie maturalnym jest rozmowa z odgrywaniem roli.. Celowo nie zawierają one tłumaczeń, aby zmobilizować maturzystów do skorzystania ze słowników, co zwiększy szansę na zapamiętanie ich.Jak ten czas szybko leci… Niedawno była matura, studia, a teraz okazuje się, że to już dawno za mną.. Przy założeniu, że część pierwsza - test (zadania 1 i 2), zwana ogólnie "rozumieniem czytanego tekstu", zajmie maksymalnie 60 minut, na napisanie wypracowania pozostaje około 110 minut, czyli prawie dwie godziny.. Wybierz właściwą odpowiedź.. Co więcej?. W zadaniu tym, musisz się wczuć w określoną sytuację.. Egzaminujący poprosi Cię o dokładniejsze objaśnienie jednej kwestii oraz .matura ustna z angielskiego 2017 - przydatne zwroty..

... oceniane zwroty.

Wszystkie pytania są czytane przez egzaminatora - nie masz ich zapisanych na swoim zestawie.. Kolejny odcinek o tym, jak maturę ustną zdać dobrze oraz o tym, jak ją zdać po prostu.. Teraz sprawdź przykładowe opracowanie Zadania 3 w oparciu o wcześniejsze wyrażenia.. Dodatkiem do video są ma.matura ustna - zwroty z angielskiego Poniżej znajduje się lista przydatnych zwrotów i słów, które warto opanować przed ustną i pisemną częścią egzaminu maturalnego.. Wizja rozmowy z egzaminatorem na różne tematy, gdy ogranicza nas czas i czujemy stres, może wydawać się mission impossible, ale dziś udowodnię Ci, że naprawdę nie ma czego się obawiać.Przy odrobinie szczęścia i dużym zaangażowaniu z Twojej strony, rozmowa z odgrywaniem roli stanie się przyjemną .Matura ustna angielski - zestawy Jeżeli matura ustna zbliża się wielkimi krokami, a Ty czujesz, że nie jesteś do końca przygotowany, to nie martw się!. Kto jest?. Zadanie egzaminacyjne 2 Zadanie egzaminacyjne 3 .. Jeśli uważasz powyższy artykuł za przydatny, kliknij "Lubię to!". Zanim zaczniesz rozmowę, dostaniesz około 30 sekund na zapoznanie się z treścią zadania.. 50 przydatnych zwrotów na maturę ustną - opis obrazka, wyrażanie opinii, zgadzanie się na propozycję, odmowa, pytanie o opinię, udzielanie porad.12 STRATEGII KOMUNIKACYJNYCH MATURA USTNA ..

Opis obrazka - przykład, popularne zwroty, używane czasy.

.Język niemiecki na maturze Na maturze ustnej z języka niemieckiego należy rozmawiać z komisją.. 5 kwietnia 2013M atura ustna z języka angielskiego dla wielu osób jest dużym wyzwaniem.. Gdy skończysz opisywać obrazek, egzaminator zada Ci pytania.. ( Jeśli chodzi o ) _____ music, I'd rather listen to jazz than hip hop.Jest tylko małe, malutkie "ale".. Matura ustna z angielskiego często sprawia problem, ponieważ osoby, które gorzej radzą sobie z tym językiem i rzadko rozmawiają po .Matura ustna z angielskiego - Opis obrazka Przed nami druga część matury ustnej, jest nią opis obrazka.. Zapisz wszystko, co Ci przychodzi na myśl, na kartce papieru.. W zadaniu tym podane są 4 kwestie.Zwroty językowe przydatne na ustnym egzaminie maturalnym z języka niemieckiego ZADANIE 1 - Rozmowa z odgrywaniem roli - 4 minuty To zadanie polega na odegraniu określonej w poleceniu roli.. z o.o. 2011 New Matura Success Pre-Intermediate PHOTOCOPIABLE Zestaw 2 • kultura • dom • żywienie .Przeanalizuj przykładowe zadanie maturalne.. W rozmowie odnieś się do wszystkich czterech elementów i rozwiń je.. W zdaniu tym najważniejsze jest odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania..

6 Matura ustna - rozmowa wstępna ... każdej z nich były podane 2 odniesienia.

Łukasz Tyczkowski.Przydatne zwroty: What I like most about him/her is .. Takiego zadania nie będzie w Twoim arkuszu, ale egzaminujący będzie Cię prosił o dodatkowe wyjaśnienia, będzie podsuwał swoje propozycje, zadawał pytania, czasem może się z Tobą nie zgodzić, aby sprawdzić, czy będziesz umiał zareagować.. (na zapoznanie się z treścią) Pozbieraj myśli, zastanów się jakich konstrukcji użyjesz, jakie słownictwo i zwroty są Ci potrzebne i zacznij działać!. Na napisanie całego arkusza matury pisemnej z polskiego przeznaczono 170 minut.. Ten zwykle prosi o dokładniejsze wyjaśnienie jakiejśJak przygotować się do matury ustnej po angielsku Z nami zdasz na 100%!. Do dzieła!. Fiszki "matura ustna niemiecki zwroty" to kompendium wiedzy dla wszystkich zdających egzamin maturalny z tego języka.. Tym razem o zadaniu drugim, czyli o opisie obrazka (i nie tylko) z pom.Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów.. Jeśli przygotowujesz się do matury, ucieszy Cię dzisiejszy wpis, w którym znajdziesz przydatne zwroty na maturę ustną z języka niemieckiego.. Zobacz jak napisać opis obrazka po angielsku.Zadanie 2 4 minuty Opisz zdjęcie, a następnie odpowiedz na pytania egzaminującego.. W związku z czym każdemu maturzyście przydadzą się zwroty ułatwiające prowadzenie i podtrzymanie rozmowy..

Podczas rozmowy, pamiętaj o następujących rzeczach:Zadanie 3- matura ustna z angielskiego.

Dopisaliśmy dodatkowo polskie tłumaczenie.Matura rozszerzona z języka angielskiego - wskazówki i przydatne zwroty Mamy nadzieję, że te informacje okażą się pomocne podczas pisania wypracowania po angielsku.. Fiszki .Inne przydatne zwroty: auf dem Bild sehe ich - na obrazku widzę .. Bildbeschreibung DaF Deutsch als Fremdsprache matura ustna matura ustna niemiecki matura z niemieckiego opis obrazka matura opis obrazka niemiecki przykładowy opis obrazka wyrażanie zdania po niemiecku zwroty opis obrazka.. Za taką wypowiedź dostaniecie cały jeden punkt, aż cały jeden punkt:).Matura ustna Oxford Video to materiał, który ma pomóc uczniom w przygotowaniu do ustnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego.. Uczeń powinien również reagować swobodnie na dodatkowe pytania egzaminującego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt