Wypisz osiągnięcia starożytnych indii i chin

Pobierz

Subkontynent indyjski jest kolebką czterech dużych religii światowych: hinduizmu, buddyzmu, dżinizmu i sikhizmu.Według spisu z 2011 roku 79,8% ludności Indii praktykuje hinduizm, 14,2% wyznaje islam, 2,3% było .3. zadanie dodane 6 grudnia 2010 w Historia przez użytkownika edward (10) .. Wymień 2 z osiągnieć pierwszych cywilizacji, które uznasz za najważniejsze.. Ciekawostką może być fakt, iż pismo chińskie wykształcone ostatecznie na początku naszej ery przetrwało niezmiennie do dnia dzisiejszego, dlatego nie jest trudno badaczom odczytać znaczenie starożytnych tekstów.Zgodnie z powszechną wiedzą Egipcjanie czcili wielu bogów, byli więc politeistami.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.. Najważniejsze cechy cywilizacji chińskiej: - powstała w dorzeczu Huang-ho i Jangcy - państwo podporządkowane absolutnej władzy cesarzy - kraj działalności Konfucjusza, twórcy konfucjanizmu 4.. W słowach wstępu pragnę powiedzieć, iż po przeczytaniu niniejszego artykułu przyznacie mi rację - gdyby nie było Chińskiej cywilizacji, świat nie wyglądałby tak samo.Zadanie: wymień osiągnięcia cywilizacyjne starożytnych chin i indii religia,nauka,architektura Rozwiązanie: chiny papier, proch strzelniczy, wielki mur, jedwab, porcelana, igla megnetyczna indieIndii, Chin, Persji, Izraela, Fenicji.. Zadanie domowe: wymień osiągnięcia cywilizacji starożytnych Indii i Chin.-rozpoznaje główne osiągnięcia cywilizacji starożytnych Indii i Chin -wymienia główne osiągnięcia cywilizacji starożytnych Indii i Chin 1.Wyjaśnij pojęcia: historia, chronologia, era, epoka..

4.Wymień osiągnięcia starożytnych cywilizacji.

Daje Naj!Dokonania w starożytnych Chinach Chciałem napisać krótki artykuł na temat wynalazków, odkryć w starożytnych Chinach.. Najbardziej znanym władcą był Hammurabi, który stworzył słynny kodeks składający się z 282 paragrafów.Religia w Indiach charakteryzuje się różnorodnością przekonań i praktyk religijnych.Indie są oficjalnie państwem świeckim i nie wyznają żadnej religii państwowej.. wynalezienie koła-liczby i leczenia .Jakie były osiągnięcia cywilizacyjne starożytnych Chin?. Inid-starozytny kalendarz.. Książki Q&A Premium Sklep.. Cywilizacja chińska rozwijała się pomiędzy dwiema rzekami Huang-ho i Jangcy-ciang począwszy od XVII-IX wieku p.n.e. 5.Wypisz i wyjaśnij pWymień osiągnięcia starożytnych Egipcjan.. Do osiągnięć Indii należą miedzy innymi : system dziesiętny, wóz na kołach czy bardzo istotne dla mnie wprowadzenie cyfr zwanych teraz arabskimi.. Nieprzydatna.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.Wypisz osiągnięcia starożytnych indii i chin - pl.ya.guru .. 3.Omów podział władzy wyżej wymienionych cywilizacji.. Logowanie.. Stało się ono przedmiotem rywalizacji różnych plemion i .1.Przedstaw położenie geograficzne Mezopotamii, Egiptu, Izraela, Indii i Chin.. Osiągnięcia cywilizacyjne Indii Osiągnięcia cywilizacyjne Chin system dziesiętny Architektura kanalizacja miejska świątynie kute w skale budowa miast z cegieł wóz na kołach pismo piktograficzne..

2.Wymień i omów religię starożytnych cywilizacji.

Jednocześnie wierzono, że pomniejsze bóstwa są emanacją tego najwyższego i z tego powodu wielu znawców historii Egiptu wysuwa wniosek, że byli oni monoteistami, czyli wyznawcami wiary w jednego boga.a) cywilizacje starożytnego Wschodu: Mezopotamia - kraina leżąca na Bliskim Wschodzie w dorzeczu Tygrysu i Eufratu.. W starożytności istniało na tym terenie wiele państw sumeryjskich, a później semickich.. 2010-10-20 19:55:22 Jakie 10 towarów europejscy kupcy sprowadzili z Indii i Chin ?. Na jej terenach znajdowały się kolejno różne państwa.. 2012-01-08 14:16:38 Nazwa kontynentu, na którym powstały cywilizacje Indii i Chin 2011-10-06 16:31:04Osiągnięcia cywilizacyjne starożytnych Chin.. Na czym polegała rewolucja neolityczna i jakie były jej konsekwencje?. Chiny- 1.Pismo chińskie.. Historia - liceum.. 2010-10-02 13:41:281.Przedstaw położenie geograficzne Mezopotamii, Egiptu, Izraela, Indii i Chin.2.Wymień i omów religię starożytnych cywilizacji.. Pierwszym ludem, który zamieszkiwał Mezopotamię, byli Sumerowie.1.. 4.Wymień osiągnięcia starożytnych cywilizacji.. Najstarsze zabytki pisma chińskiego pochodzą z 1600 roku p.n.e. chociaż trudno jest jednoznacznie ustalić od kiedy powstawały pierwsze formy pisma Chińczyków.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o wymień osiągnięcia starożytnych indii i chin Cukiereczek1410 Cukiereczek1410 19.10.2014 Wypisz osiągnięcia cywilizacyjne starożytnych Sumerów, Indii, Izraela, Fenicji i Chin..

... Starożytna cywilizacja indii.

Indie: Nauka: - wprowadzenie cyfr zwanych dziś arabskimi - system dziesiętny Architektura: - kanalizacja miejska (łazienki w domach) - świątynie kute w skale - budowa miast z cegieł Rzemiosło: - wyroby z miedzi, cyny i złota - wóz na kołach Literatura: - Pismo piktograficzne - jeżyk: sanskryt, hindi Księgi .Osiągnięcia Indii, Chin, Mezopotamii, Egiptu w: nauce, architekturze, rzemiośle, piśmie i literaturze EGIPT: NAUKA: - obliczanie wylewów Nilu - ustalenie długości roku słonecznego na 365 dni i podziału go na 12 miesięcy - obliczanie zaćmień słońca - zastosowanie ziół w medycynie - balsamowanie ciał - wynalazek zegara wodnego i piaskowego (klepsydra) - uniezależnienie od .Jakie były najważniejsze osiągnięcia cywilizacji Indii ,Chin ,które z nich budzą twój podziw .Ma być na 2 strony a 4.. Odpowiedz przez Guest.. Chiny poznały właściwość igły magnetycznej i zapoczątkowały jedwabnictwo.. Wymień osiągnięcia ludów starożytnych cywilizacji (Sumerowie .Podzielili koło na 360 stopni, rok na 12 miesięcy, miesiąc na 4 tygodnie - funkcjonalność do dziś.. 2016-09-29 16:43:50 dla klasy 1 gim -wymień cechy wspólne podanych cywilizacji : indi i chin 2009-10-07 11:32:02 scharakteryzuj religie chin i indi ?. 5.Wypisz i wyjaśnij pojęcia dotyczące starożytnej cywilizacji..

Wypisz osiągnięcia cywilizacyjne starożytnych Sumerów, Indii, Izraela, Fenicji i Chin.

Mezopotamia- to ziemia leżąca między dwiema rzekami: Tygrysem i Eufratem, stąd nazwa Międzyrzecze.. Rejestracja.. Mezopotamia (Międzyrzecze) to kraina geograficzna leżąca w dorzeczu dwóch wielkich rzek Eufratu i Tygrysu.. Uzasadnij.Oto niektóre z wynalazków naukowych i technicznych opracowanych w starożytnym państwie chińskim: brąz, żelazo W II tysiącleciu p.n.e. zastosowano do produkcji narzędzi brąz, jednak produkcja wymagała sprowadzenia z dużych odległości cyny, co znacznie ograniczało jego upowszechnienie.. 3.Omów podział władzy wyżej wymienionych cywilizacji.. Brak granic naturalnych i otwarcie na wpływy z zewnątrz spowodował, że w Mezopotamii nie powstał jeden, trwały i zdecydowanie dominujący ośrodek państwowy, który zjednoczyłby całe to terytorium.. W historiografii europejskiej, dotyczącej krajów Europy i Bliskiego Wschodu, starożytnością nazywa się okres dziejów od około 4000 p.n.e. do IV-V w. n.e. Za koniec tego okresu przyjmuje się często rok 476 - datę upadku cesarstwa zachodniorzymskiego.Wymień najważniejsze osiągnięcia starożytnych chin i indii daje Naj.. Question from @Joannacieplinska12pl - Gimnazjum - Historiaosiągnięcia cywilizacji starożytnych indi i starożytnych chin.. Więcej informacji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt