Pies który jeździł koleją streszczenie

Pobierz

KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Dziewczynka bawiła się na torach, gdy nagle nadjechał pociąg.O psie, który jeździł koleją - streszczenie.. Jest lekturą szkolną, co sprawia, że już w dzieciństwie młody człowiek może sięgnąć po historię dzielnego czworonoga.Książka Romana Pisarskiego oparta jest na prawdziwej historii.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Streszczenie krótkie.. Autorem książki jest Marta Zawłocka.. Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. zosia1011 4 lata temu.. Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty,O psie który jeździł koleją (streszczenie).doc.. Po kilku miesiącach zawiadowca dowiaduje się od jednego z kolejarzy, że widziano Lampo w Reggio.. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa.Utwór "O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. 1 ROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ.. Tylko po co komu to streszczenie, skoro cała historia jest tak fantastyczna.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast..

O psie który jeździł koleją Romana Pisarskiego streszczenie.

Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. Akcja utworu rozgrywa się we Włoszech, w miejscowości Marittima.. O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.. Zwierzę przypomina mieszańca owczarka i szpica.O psie, który jeździł koleją - streszczenie .. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał.. 2 I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. No ale dzieciaki w dzisiejszych czasach są leniwe i nie doceniają takiego przekazu jaki jest w tej książce.. Wydzwania po innych stacjach i dowiaduje się, że pies dojechał aż do Rzymu.. Podbiegł do zawiadowcy i zaczął się łasić.. Późną jesienią wymizerowany zwierzak pojawia się w Marittimie.Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki.. Na swej drodze spotka i zamieszkujące góry lwiątko, i bezdomnego weterana, któremu przywró .O psie który jeździł koleją streszczenie analiza interpretacja (Roman Pisarski).. Quiz w Poczekalni.. - "O psie, który jeździł koleją" jest historią, która dzieje się we Włoszech w latach sześćdziesiątych XX wieku.Podacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździł koleją?.

Książka O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.

Udostępnij.. Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówO psie, który jeździł koleją - streszczenie.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Choć raz w życiu.O PSIE KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ STRESZCZENIE ANALIZA INTERPRETACJA już od 4,12 zł - od 4,12 zł, porównanie cen w 15 sklepach.. Pewnego dnia na stację pojechała rodzina kolejarza - w tym jego mała córeczka Adele.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. Łączy je ze sobą sieć dróg i torów kolejowych.Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę.. Streszczenie, analiza, interpretacja pochodzi z wydawnictwa Literat..

"O pies który jeździł koleją" to książka, która po prostu trzeba przeczytać.

2010-06-14 15:07:13; Jakie macie pomysły na inne zakończenie książki O psie który, jeździł koleją?. Pies spodobał się kolejarzowi, który od jakiegoś czasu myślał, że dobrze byłoby mieć takiego przyjaciela.. .O psie, który jeździł koleją O PSIE, KTÓRY JEZDZIŁ KOLEJĄ - ROMAN PISARSKI - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE ‹ ZNACZENIE TYTUŁU - NIE BOSKA KOMEDIA - ZYGMUNT KRASIŃSKI - OPRACOWANIE indeks O PSIE, KTÓRY JEZDZIŁ KOLEJĄ - ROMAN PISARSKI - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE ›O psie który jeździł koleją?. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. przeszkodę - morze.. nieobecności zawiadowca domyśla się losu swego podopiecznego.. Jej pierwowzorem był Lampo, kundelek pochodzący z Włoch.Książka O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .Tyle, ze streszczenie dodali.. I Na stację Marittima we Włoszech wjechał pociąg, a z jego ostatniego wagonu wyskoczył pies - kundel.. Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu.. Streszczenie, analiza ..

Wieść o niezwykłym psie szybko się roznosi.O psie, który jeździł koleją - streszczenie.

Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. 2009-04-14 19:38:28 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 Załóż nowy klubCiepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Lampo, przy pomocy rzymskiego kolejarza, wskakuje w odpowiedni pociąg i spokojnie powraca do Marittimy.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź >"O psie, który jeździł koleją" to książka, która rozczula nie tylko miłośników tych zwierząt!. Cuadros para resaltar los puntos gramaticales .1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. 2010-04-14 15:37:57; możesz napisać streszczenie do książki,,o psie, który jezdził koleją 2010-10-26 16:57:18 "O Psie,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53; O psie który jeździł koleją .10.. Zawiadowca stacji zauważa, że z ostatniego wagonu wyskakuje pies.. Na cholewie, a takŝe na obcasie tego buta pełno jest miast i wsi.. Nie wiadomo, w jaki sposób pies opuścił wyspę, ale jest pewne, że znowu podróżuje pociągiem.. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne, szkoła podstawowa.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Transkrypt.. Pies jednak stamtąd uciekł i ponownie przedostał się do Marittimy.. Mają kształt ogromnego buta.. Opis fabuły..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt